КОЛОНКИ ТА ГІДРАНТИ

                Пожежний гідрант - головним призначенням пристрою є обробка води з трубопроводу для того, щоб загасити пожежу. Цей пристрій є дуже важливим елементом для боротьби з руйнівною стихією у забезпеченні пожежної безпеки будинків, міст та підприємств.

Це спеціальне водозабірне оснащення, яке монтується найчастіше в колодязях водопроводів і використовується для набору води пожежними машинами.

Використання цього обладнання в основному розраховане на великі виробництва, де висока ймовірність загоряння. Але, так як гідранти пожежні призначені для забору води, то цілком можуть використовуватися не тільки для боротьби з вогнем, але і для меліорації.

Пожежні гідранти відрізняються технічними характеристиками і матеріалами, але виконують одну функцію — дозволяють набирати воду із системи водопостачання об’єкта, на якому встановлені.

По висоті пожежні гідранти бувають від 500 до 3500 мм.

Пожежна колонка — знімний пристрій, установлений на пожежний гідрант і призначений для його відкривання та закривання, а також для під’єднання пожежних рукавів.

              Для надійної установки пожежних гідрантів в системі трубопроводів застосовуються спеціальні підставки. Вони необхідні для поділу потоку води і здатні попередити витік її з системи.

Підставки бувають( прохідні, трійникові, тупикові і хрестоподібні). Приєднувальні розміри пожежних підставок: Ду 50, 65, 80, 100, 125, 150, 200, 250, 300 мм.     Підставки з'єднуються з трубопроводом за допомогою фланців.   

                                             

                          Трійникова підставка                                   Тупикова підставка 

                           

 Хрестоподібна підставка                       Прохідна підставка                        Фланець     

  

               Правила установки пожежних гідрантів згідно з існуючими нормами:

Перше - водна магістраль повинна містити необхідну кількість води для гасіння загоряння на конкретному об’єкті. Зазвичай це визначається шляхом перевірки і відображається в спеціальних актах.

Друге - необхідно повністю виключити можливість появи полою на обладнанні в зимову пору року.

Третє - до гідранта пожежного повинен бути вільний доступ. Для знаходження пожежних гідрантів на стінах будівель і споруд, навпроти яких встановлено гідрант, прикріплюють вказівник гідрант пожежний (ПГ), виконаний з використанням флуоресцентних або світловідображаючих покриттів. На табличці вказані символи пожежного гідранта і цифрові значення, що вказують відстані в метрах від покажчика до гідранта.

 Четверте - об’єкт необхідно оснастити пожежними рукавами та стволами, що дозволить швидко підключитися до гідранта у разі виникнення пожежі